Artikel 4 maart 2022

Sensorspecialist Caeleste viert vijftiende verjaardag

Het Mechelse ingenieursbedrijf Caeleste is vijftien jaar geworden. De beeldsensoren die er ontwikkeld worden, behoren tot de wereldtop en vinden afnemers in de biotech, medische wereld, ruimtevaart en industrie.

Caeleste legt zich sinds de start toe op het ontwerpen van cmos-beeldsensoren voor specifieke niches, zoals de ruimtevaart. Stichter en chief technology officer Bart Dierickx: ‘We stelden vast dat wereldspelers in ruimtevaarttechnologie met standaard beeldopnemers niet het gewenste resultaat bereikten. Daarom begonnen we hoogtechnologische en innovatieve beeldsensoren met oplossingen op maat te ontwikkelen. Elk product wordt exclusief ontwikkeld voor een specifieke klant, zodat die een betere applicatie kan bouwen.’

‘Dankzij onze beeldsensoren kun je met grote toestellen in de ruimte, objecten veel beter van elkaar onderscheiden’, vult ceo Geert De Peuter aan. ‘Bijvoorbeeld: wat is de kwaliteit van de vegetatie in een bepaalde zone? Zitten daar zieke gewassen tussen? Welke delen van een stad zijn verhard? Of: waar zit er plankton in de oceaan?.’

Van bij de start haalde Caeleste daardoor internationale projecten binnen en het was meteen winstgevend. Het ingenieursbedrijf telt nu 34 medewerkers en liefst 13 nationaliteiten. In 2020 haalde het een omzet van ruim acht miljoen euro, die voor 98 procent via export werd gerealiseerd.

Lees het volledige artikel op computable.nl

Ook interessant