“De vakbeurs Zorg & ICT biedt zorgspecialisten het laatste op het gebied van ICT-oplossingen aan zowel de ‘cure’ als de ‘care’ kant”, aldus projectmanager van Zorg & ICT, 16 tot en met 18 maart 2011 in Jaarbeurs Utrecht, Audrey Wilschut. “De beurs wordt voor de negende keer gehouden en ook deze keer staan de laatste ontwikkelingen klaar voor bezoekers van de beurs. Zo is er een speciaal Gaming Plein te vinden en is er weer veel plaats voor innovatie op het gebied van technologie in combinatie met zorg.”
“ICT blijft een belangrijk onderwerp in de zorg en niet alleen door de behoefte aan vernieuwing. Er moet ook rekening worden gehouden met de dubbele vergrijzing en het daaruit voortvloeiende arbeidstekort. ICT zorgt ervoor dat de kwaliteit van de zorg niet afneemt in de toekomst,” volgens Wilschut. “In totaal presenteren 170 exposanten het nieuwste op het gebied van Zorg in combinatie met ICT. Er zijn vier specialistische pleinen en paviljoens, twee congressen en een 12 praktijk sessies verdeeld over theater rood en blauw tijdens de beurs. Kortom, genoeg aanbod voor drie interessante dagen,”
Domotica en gaming
Op het Domotica Paviljoen zijn de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van facilitaire automatisering te vinden. Dagelijks vinden een aantal lezingen plaats en daarnaast is het plein het startpunt van de Domoticaroute die langs alle leveranciers op dit gebied leidt. Nieuw dit jaar is het Gaming Plein. Exposanten verzorgen demonstraties, workshops en seminars over gametoepassingen in de zorg.
IHE en Innovatie
IHE lost op praktische wijze integratieproblemen op bij software en medische apparatuur, afgestemd op de werkwijze van zorgverleners. IHE staat voor Integrating the Healthcare Enterprise en is een wereldwijd samenwerkingsverband tussen gebruikers en leveranciers van ICT in de zorg. Op het speciale IHE-Paviljoen zijn live-demonstraties over bijvoorbeeld interregionale uitwisseling van beeldinformatie en medische documenten te zien. Daarnaast wordt een mini-congres georganiseerd waar internationale sprekers vertellen over IHE toepassingen. Naast het Gaming Plein is dit jaar voor het eerst het Innovatieplein te vinden tijdens de beurs. Genomineerden van de Innovatie Award presenteren hier potentiële prijswinnende oplossingen en -producten. De inzendingen voor deze onafhankelijke prijs beperken zich niet tot ICT, maar komen uit de gehele zorgbranche.
Congressen
Virtueel trainen, met toegepaste simulaties, door middel van e-learning en serious gaming leidt tot competentieverhoging voor de medische professional zonder patiëntgebonden risico’s. Dit is een notendop de hoofdmoot van het Voorjaarscongres van de Dutch Society for Simulation Healthcare (DSSH). Het tweedaagse congres, donderdag 17 en vrijdag 18 maart, wordt gelijktijdig met de beurs gehouden. Het congres is bedoeld voor medici, (para-) medici, maar zeker ook voor niet-medici zoals onderwijskundigen, game-developers, ingenieurs en technici die zich bezighouden met uitdagingen en vraagstukken op het gebied van medische simulatie en serious gaming.
Innovatie Awards
In drie categorieën, Arbeidsbesparende technologie, Health 2.0 en Welbevinden van de patiënt, dingen nieuwe zorgproducten of -diensten mee naar de Innovatie Awards van Zorgtotaal en Zorg & ICT. Stemmen voor de publieksprijs is mogelijk vanaf februari via www.zorgtotaal.nl of www.zorg-en-ict.nl. Op de eerste beursdag, 16 maart 2011, worden de winnaars bekend gemaakt.
Terug naar vorige pagina